مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

انتشار نسخه جدید اسکایپ برای لینوکس و کروم

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

انتشار نسخه جدید اسکایپ برای لینوکس و کروم

شرکت مایکروسافت برنامه تماس ویدئویی خود را با نسخه جدید منتشر کرد.


پس از مدت ها کاربران کروم و لینوکس می توانند به نسخه جدید اسکایپ دسترسی داشته باشند.


مایکروسافت یک نسخه آلفا از یک ورژن جدید اسکایپ برای لینوکس راه اندازی کرد، تا کاربران این سیستم عامل OpenSource قادر باشند تماس های ویدئویی وارسال پیام های خود را با استفاده از اسکایپ انجام دهند.


پیش از این کلاینت لینوکس برای سرویس اسکایپ در دسترس بود اما راه اندازی ورژن جدید اسکایپ منجر به دسترسی کاربران به نسخه نهایی اسکایپ شد. کاربران یک رابط کاربری جدید ، شکلک ها و رابط اشتراک گزاری فایل را دریافت خواهند کرد.


به زودی کاربران قادر خواهند بود تماس های خود را با استفاده از مرورگر وب گوگل ، سیستم عامل های دسکتاپ از طریق پایگاه web.skype.com برقرار کنند. همانند کلاینت لینوکس، کلاینت کروم هم در مرحله آلفا می باشد، بنابراین حتما با اشکالاتی همراه است .


راه اندازی سرویس اسکایپ از آن جهت که باعث رقابت بیشتر در زمینه پیام ها و تماس های دیجیتال شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برنامه هایی از جمله

  • Slack
  • Whatsapp
  • Facebook Messenger
  • Google Hangouts

که همه آنها یا قابلیت تماس صوتی و تصویری را به سرویس خود افزوده اند یا در حال اضافه کردن این خدمات می باشند.


برنامه جدید لینوکس به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از اخرین نسخه اسکایپ در بسیاری از پلتفرم های دیگر ، با افراد ارتباط برقرار کنند، اما معماری جدید اسکایپ به گونه ای است که آن را با نسخه های قدیمی اسکایپ و برخی از پلتفرم ها ناسازگار می کند.هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: