مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

ترجمه سریع متن های موجود در هر برنامه ای توسط کاربران اندروید

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


ترجمه سریع متن های موجود در هر برنامه ای توسط کاربران اندروید


علاوه بر این،   Google Translateجدید در حالت آفلاین ( زمانی که ارتباط با اینترنت قطع است ) نسبت به گذشته بهتر عمل میکند.


به لطف انتشار نسخه به روز شده   Google Translateدر روز چهارشنبه، کاربران اندروید قادر خواهند بود متن های موجود در هر برنامه ای از تلفن همراه خود را به راحتی ترجمه کنند.


این برنامه یک ویژگی جدیدی به نام Tap to Translate دارد که امکان ترجمه متن ها را تنها با کپی و فشردن دکمه مربوطه، به زبان دلخواه ، برای افراد فراهم می کند. این ویژگی به منظور آسان کردن پروسه ترجمه طراحی شده است، به گونه ای که افراد بتوانند بدون اینکه مجبور به عوض کردن برنامه ها و کپی آن متن در Google Translate باشند ، متن ترجمه شده را ببینند.


این ویژگی جدید، تمام 130 زبان موجود در سرویس Google Translate را پشتیبانی می کند، و با هر برنامه ای از تلفن همراه ، تبلت یا نسخه جدید اندروید سازگار است.


همچنین گوگل قابلیت ترجمه متن در حالت افلاین را بهبود بخشیده و شما با دانلود پک زبان ها شما می توانید به راحتی بدون دسترسی به اینترنت متن مورد نظر خود را ترجمه کنید در حالی که در گذشته برای ترجمه متن ها درحالت آفلاین بایستی فایل هایی به حجم صدها مگابایت را دانلود می کردید.


در حال حاضر حجم این فایل ها 25 مگ می باشد، یعنی حجم آنها 90 درصد کاهش یافته است، همچنین مد آفلاین علاوه بر اندروید با IOS هم کار می کند. در اندروید ، دو ویژگی ترکیب شده اند تا کاربر بتواند با استفاده از Tap to Translate تکه ای از متن را به صورت آفلاین ترجمه کند.


اخبار مرتبط : برنامه گوگل Word Lens ،که قابلیت ترجمه متن های موجود دریک عکس را از طریق دوربین گوشی دارد، در حال حاضر می تواند از هر دو زبان چینی ساده و سنتی پشتیبانی کند.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: