مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نرم افزار رباتیک Intera 5 از شرکت Rethink Robotics

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

ربات های صنعتی امروزی قابل برنامه ریزی برای انجام کارهای پیچیده میباشند. تنها مشکل این است که اکثر کارمندان انبارها بلد نیستند که چه گونه یک ربات را برنامه گذاری کنند و استخدام متخصصین رباتیک بسیار گران قیمت میباشد. شرکت Rethink Robotics ورژن جدید برنامه خود یعنی Intera 5 را منتشر کرده است که کار اصلی این نرم افزار واگذاری کار به ربات ها است. این شرکت که در بوستون آمریکا واقع شده است به خاطر ساخت ربات های " آسان " معروف است.


ربات های ساخت این شرکت به نام های Sawyer و Baxter توانایی یادگیری از طریق نمایش به این رباتها را دارند. کارمندان میتوانند تنها با گرفتن بازوی این ربات و انجام کاری خاص با آن بازو به این ربات ها آموزش دهند (همانند آموزش دادن خوش نویسی به کودک با گرفتن دست او و کشیدن قلم بر روی کاغذ). این تکنیک برای انجام کارهای ساده توسط این ربات ها کاربردی است اما انجام کارهای پیچیده تر نیازمند برنامه نویسی مخصوص است.
اکنون ربات های این شرکت با نسخه جدید نرم افزار Intera 5 اجرا میشوند که سازندگان Rethink Robotics گفته اند با این نرم افزار تنها چند ساعت زمان لازم است تا ربات ها را وارد خط تولید یا انبارداری کنند. این روش های جدید و سریع به کارگیری ربات ها میتواند آینده خوبی برای ربات های صنعتی را رقم بزند. علی رغم فواید استفاده از ربات ها در انجام کارهای انبارداری و صنعتی، نگرانی هایی را نیز به وجود می آورد.( استفاده از ربات به جای نیروی انسانی )


در تبلیغ ورژن جدید Intera 5 اسکات اکِرت مدیر عامل این شرکت گفت : " ما اولین ربات هوشمند با قابلیت هماهنگی  کل روند کار در دنیا را ساختیم که با این کار میتوان روند کاری یک تولیدی را اتوماتیک کرد. با Intera 5 شرکت ها میتوانند هوشمند تر و سریعتر عمل کنند. این نسخه جدید فقط یک آپگرید ساده از نسخه 4 به 5 نیست. این نسخه تغییرات اساسی زیادی را شامل میشود. تعداد 30 نفر برنامه نویس متخصص رباتیک به مدت 2 سال بر روی این نسخه کار کردند. این نسخه از لحاظ بصری تغییر کرده و یک دیاگرام برای انتخاب کارهای پیچیده تر به آن اضافه شده است ."


اگر که واقعا بتوان این ربات ها را در کمتر از چند ساعت وارد خط کاری کرد به قطع استفاده از این ربات ها برای شرکت ها خوشایند تر از قبل میشود. وقتی که کارمندان نیاز به دانش رباتیک برای استفاده از آنها را نداشته باشند ترس از پیچیدگی استفاده از این ربات ها از بین میرود.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: